slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5

Газони

Газон – важливий елемент ландшафтного дизайну. Важко уявити собі сад, в якому не було б трав’яного газону. Доглянута зелена галявина додає престижності всьому саду, будинку і власнику. Газон є фоном, що зв’язує між собою всі частини саду, це також шляхетна оправа для доріжок, квітників, альтанок, будинків, водойм. Крім того, газон покращує мікроклімат ділянки, гасить вібрації та шуми, поглинає пил, є майданчиком для відпочинку.
Партерний – класичний англійський газон. Характеризується рівною та щільною поверхнею, висіяні злаки стрижуть коротко. Такий газон погано переносить витоптування, потребує постійного догляду. Особливо важливі для партерного газону регулярна стрижка і полив.
Трав’яний газон – це ділянка ґрунту, засіяна травами які утворюють щільний дерен. У класичному партерного газоні трав’яними поверхню газону регулярно стрижуть, щоб вона була рівною; така поверхня здатна витримувати деякі навантаження, коли по ній ходять. Окремі типи газонів більш стійкі до витоптування, так що на них можна влаштовувати дитячі ігрові або спортивні майданчики, інші менш стійкі.
Універсальний газон – має щільний трав’яний покрив. На такому газоні можуть гратися діти, ви можете ходити по ньому, не побоюючись витоптування. Такий газон не потребує ретельного догляду. На універсальному газоні не видно дикоростучих трав, які могли б безнадійно зіпсувати вигляд партерного газону.
Мавританському газон – трав’яний покрив складається не тільки з злаків, але містить і квітучі трави. Такі, наприклад як маки, волошки, ромашки, тюльпани та інші. До недоліків мавританському газону можна віднести складність його створення. Але якщо мавританському газон створюють справжні професіонали, то можна досягти майже безперервного цвітіння весь теплий період року.
Обслуговування газону: Догляд за газоном вимагає певної кваліфікації та знань. Можливо, саме тому власники домашніх газонів не приділяють належної уваги сезонному догляду. Від цього страждає не лише загальний вигляд, а й виникає стереотип, нібито в наших кліматичних умовах створити газон європейського рівня неможливо. В результаті він дуже швидко перетворюється на плямисту зелено-коричневу ділянку, втрачає свій вигляд. Та цьому можна легко запобігти. Газон, як і будь-яка інша садова культура, на кожному етапі свого розвитку потребує певного догляду, а саме: регулярного виконання необхідних процедур впродовж усього року. Перші роботи розпочинаються ранньою весною, коли настає тепло. Газону потрібно постійно приділяти увагу.
Прибирання: Коли земля позбавляється від снігу, перш за все необхідно обережно зібрати сміття, залишки сухого листя, відмерлі частини рослин. Проводити такі роботи потрібно тоді, коли земля трохи просохне і на її поверхні не будуть залишатися сліди від взуття. Найкращим інструментом для цього є граблі з пружними (бажано дротяними) зубцями. Вони стимулюють траву до росту та загущення.
 На молодих газонах, де переважають місцеві види пасовищних та польових рослин, роботи ведуть обережно. А ось на газонах, що сформовані переважно з м’ятлика лугового та овсяниці різних видів, можна вичісувати детально, прикладаючи певне зусилля.
Перше викошування: Перше викошування зрілого газону виконують, коли трава починає рівномірно зеленіти. Висоту косарки потрібно виставити так, щоб зрізались лише верхівки рослин. Якщо у вас невелика ділянка, густо засаджена деревами, чагарниками, грядками, і ви хочете, щоб землю вкривав суцільний трав'яний килим( газон невеликий і до нього не пред'являється особливих вимог), то для догляду за ним можна використовувати трімер. Якщо площа газону чимала і потрібно, щоб вона мала справжній парадний вигляд або треба створити повноцінний спортивний майданчик, на якому поверхня має бути ідеально рівною, краще використовувати газонокосарку.
Підживлення газону: Краще використати комплексні мінеральні добрива.  Вносити їх потрібно помірно та рівномірно , щоб не пошкодити рослини (оберегти їх від опіків). Правильно проведене збалансоване весняне підживлення підвищує стійкість рослин до літніх посух.
Боротьба з бур’янами:  Гербіциди вибіркової дії потрібно використовувати обережно, чітко виконуючи інструкцію по використанню.
Аерація:  Обробка аератором дає вашому газону багато переваг. Вона дозволяє кисню, воді і живильним речовинам глибоко проникати в ґрунт, збагачуючи корінь. Зменшує ущільнення ґрунту, в результаті чого газон оздоровлюється.  
Викошування та полив:  Ранньою весною викошування проводять приблизно один раз на тиждень. При викошуванні  в рослин підвищується стійкість до дій навколишнього середовища, трава стає густішою і рівномірно розподіленою. Інтервал між скошуваннями поступово скорочується, і вже в травні потрібно виконувати цю процедуру двічі на тиждень. Тоді ж слід поступово збільшити проміжки між поливом. Поливати потрібно не часто, зате в достатній кількості. Дуже важливо  стежити за рівнем вологості ґрунту. Не можна допускати перезволоження, оскільки це призводить до заростання газону вологолюбними видами рослин, зокрема мохом. Частота викошування залежить від типу газону, кліматичних умов, характеру ґрунту, виду і стану рослин та пори року. Газони бувають різного призначення, і для кожного з них є оптимальна висота трави. Для звичайного газону висота трави має бути 5-6 см. Такий газон викошують один раз в 10-14 днів. Стежте, щоб висота трави на газоні не перевищувала рекомендовану не більш як на 2 см. Досить часто на знов засіяному газоні можна побачити безліч бур'янів. Проте, як тільки газонні трави укорінюються, а газон починають регулярно підстригати, картина різко змінюється. Багато бур'янів не витримують регулярної стрижки і гинуть.